Copyright 2015 Tomasz Wyrwas. All rights reserved

Sanok Skansen

Opublikowano: niedziela, 28 październik 2018

Sesja w sanockim skansenie z dziewczynami z Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu. Jest to uzupełnienie wystawy Sanockie Impresje, z której fotografie można obejrzeć tylko wydrukowane w dużym formacie w MDK na ul. Warszawskiej. Zdjęcia są na bieżąco aktualizowane....

Czytaj więcej: Sanok Skansen

Wystawa Josefa Koudelki w ECS

Opublikowano: piątek, 04 maj 2018

Ponowne odwiedziny w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsk. Okazją była wystawa czeskiego fotografa Josefa Koudelki, który w sierpniu 1968 roku dokumentował inwazję wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację. Zdjęcia jego autorstwa, wykonane w ciągu siedmiu niezmiernie dramatycznych sierpniowych dni, stały się symbolem walki o wolność.

Czytaj więcej: Wystawa Josefa Koudelki w ECS

Sesja rycerska

Opublikowano: niedziela, 15 październik 2017

Tak przy okazji Turnieju METR szybka sesja.

Czytaj więcej: Sesja rycerska

Muzeum Poczty Polskiej

Opublikowano: sobota, 15 kwiecień 2017

Muzeum, jako miejsce będące symbolem polskości w drugim Wolnym Mieście Gdańsku, gromadzi dokumenty drukowane, rękopiśmienne, ikonograficzne oraz eksponaty związane z obroną i uczestnikami obrony Poczty Polskiej 1 września 1939 roku, losami rodzin obrońców oraz dokumenty i eksponaty przestawiające dzieje i osiągnięcia Polaków w Wolnym Mieście Gdańsku, będące świadectwem kulturotwórczej roli polskich organizacji społecznych.

Czytaj więcej: Muzeum Poczty Polskiej

Muzeum II Wojny Światowej

Opublikowano: piątek, 14 kwiecień 2017

Sercem Gdańskiego Muzeum jest wystawa główna, zajmująca powierzchnię niemal 5 tys. m2, co czyni ją jedną z największych wystaw prezentowanych przez muzea historyczne na świecie. Zlokalizowana jest 14 metrów pod ziemią. To opowieść o tragicznym doświadczeniu II wojny światowej, o jej genezie i skutkach, o ofiarach i sprawcach, o bohaterach i zwykłych ludziach.

Czytaj więcej: Muzeum II Wojny Światowej

Niedziela Palmowa

Opublikowano: wtorek, 11 kwiecień 2017

Niedziela Palmowa w Łysych, czyli dzień na Kurpiach. Podczas Niedzieli Palmowej rozstrzygany jest konkurs na najpiękniejszą palmę. Do tegorocznej, 48 już edycji, zostały zgłoszone 122 palmy.

Czytaj więcej: Niedziela Palmowa

Niedziela Palmowa (2)

Opublikowano: wtorek, 11 kwiecień 2017

Druga część fotorelacji z Niedzieli Palmowej w Łysych.

Czytaj więcej: Niedziela Palmowa (2)

Wesele Kurpiowskie

Opublikowano: środa, 22 czerwiec 2016

Po raz dwudziesty drugi w Kadzidle odbyło się Wesele Kurpiowskie. W tym roku zabrakło prawdziwych nowożeńców, ale znakomicie swoje role odegrali członkowie zespołu Kurpianka.

Czytaj więcej: Wesele Kurpiowskie